UTA FİTNESS EKİPMANI

UTA FİTNESS EKİPMANI

Neden UTA?- UTA dar alanlarda daha fazla kişinin birlikte fiziksel aktivite yapabilmesine olanak sağlar.

- UTA, birden fazla antrenman modelini tek bir yapılanma üzerinde gerçekleştirebilmeyi sağlar.

- UTA egzersize ve antrenmana eğlence katar.

- UTA sizi hareket etmeye güvenli bir şekilde yönlendirir.

- Hareket etmek isteyeceksiniz, büyük bir arzuyla.300 m2 bir spor salonu düşün!

Tavanda TRX, 4D Pro gibi “Yeni jenerasyon fitness ekipmanlarının” asılabileceği alanlar, duvarda “Fizik Tedavide” de kullanılan tırmanma ve sarkma yapabileceğiniz bir “Merdiven”, bacakları güçlendiren, kalçaları şekillendiren” Stepper”, denge ve koordinasyon için “Bosu topları”, bir “ Pilates Cadillac” ekipmanı ve vücut ağırlığınız ile çalışabileceğiniz “Fonksiyonel Antrenman” alanları, yerler “Mat” kaplı ve rahatça uzanıp mekik, şınav yapabileceğiniz alanlar ve “Monkey Barları” daldan dala atlayabileceğiniz, “Step” ve “Zıplama” basamakları, farklı açılı ve basınçlı egzersizler için bir “Cable Cross”, kumda yürümek için bir “Kum Havuzu” ve duvarda bir ekrandan “Özel Trainer” in sizi yönlendirdiği bir medya.

Atla, zıpla, hopla eğlenceli bir “Trambolin” İnversiyonu da unutma! Tepetaklak...

Tüm bunlar için 300 m2 bir alan ideal değil mi?

Şimdi de tüm bu etkileri sığdırabileceğiniz 3m2 lik bir alan hayal edin!

İnanılmaz değil mi?

UTA DENEYİMİ

UTA, hiç bir üstün teknoloji barındırmaz, UTA ile kendinizi bir oyunun içinde bulursunuz, bir strateji oyunu; oyun kurucu, yönetmen ve oyuncu her şey sizsiniz.

“No pain, No Gain” her şey size bağlı, UTA’ya sahip olmak performansınızı arttırmaz, ama ruhuna sahip olmak başka!...

Ve tüm bahanelerinizin önüne geçmek için UTA

UTA İLE GRUP ÇALIŞMASI

Tüm ekip bir arada muhteşem bir deneyime hazır olun!

GENEL VE BÖLGESEL KOORDİNASYON, REFLEKS VE FARKINDALIK İLE DENGE BİR ARADA ...

• İvmelendirme ve salınım sistemi ile insan vücudu üzerindeki yerçekimini daha da güçlendirerek bölgesel ve genel antrenman çalışmalarınızda çok etkili bir sistemdir.
• Birçok egzersiz ve antrenman sistemini ihtiva eder.
• Genel anlamda vücut ağırlığınızı kullanarak egzersiz yapmanıza olanak sağlayan sistem, fonksiyonel antrenmanlarınızda sizi destekler.

Aynı anda, farklı egzersizler!Ya Hareket Edersin ya da Hareket Ettiğini Zannedersin!

Personal Training

Kilo kontrolü ve sağlıklı olma hedeflerinize, sadece haftada 3 gün 25 dk.lık uzaklıktasınız!

UTA Sadece amatör sporcular için değil, profesyonellerin de antrenmanlarına büyük destek sağlayacak bir yapıya sahiptir. Sıkılaşmak, selülitten kurtulmak, kilo kontrolü ve fit olmak hedeflerinize ulaşmanın daha kolay olduğunu göreceksiniz. Eğlenerek gerçekleştireceğiniz antrenmanlarınızda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

• 1. ARABA

Denge, koordinasyon, düzgün postur gelişimi, çeviklik, patlayıcı güç, çabukluk arttırıcı ve koşu antrenmanları, zıplama, yürüyüş ve ayak – bacak gelişimi ile üzerindeki duruş şekline bağlı olarak bütünsel antrenmanların yapılabileceği, “palet” adı verilen yay sistemi ile “arabaya” bağlı taşıyıcıların olduğu bölümdür. “Araba” bölümü üzerine çıkıldığında özellikle denge ve koordinasyon için aşağı ve yukarıya doğru hızlı hareket edilebildiği gibi kullanılan yay sistemi ile de salınım sağlanarak hedeflerinize daha kolay ulaşmanızı sağlar.

• 2. PALETLER

Arabanın hareket kabiliyeti yanında, kullanıcı tarafından yaratılacak aşağı yukarı mukavemetli, vibrasyonlu veya zıplama hareketlerinin yaratıldığı 2 bölümden oluşan kısımlardır. Bu bölüm, aşağı ve yukarı yönlü salınım hareketi yaratımını sağlayan ve yaratılan hareketin yönüne göre farklı duruş pozisyonlarına bağlı olarak tüm veya bölgesel olarak vücut bölümlerinin çalıştırıldığı bölümlerdir.

• 3. ZIPLAMA-ATLAMA KUTUSU, STEPPER

Bu bölüm uygun ahşap malzemeden üretilmiş olup, üzerine atlandığında kişiyi taşıyacak kapasiteye sahiptir ve dayanıklıdır. Bu malzeme atlama egzersizleri yapmak ve/veya sistemin araba kısmına rahat çıkmak için tasarlanmış olup, 20 cm bir kutu ve 30 cm lik diğer bir kutu olarak 2 farklı yükseklikte tasarlanmıştır. Aynı zamanda “step ve aerobik” çalışmalarınıza da eşlik eder.

• 4. YAN BARLAR

Araba üzerinde yer alan paletlerde salınım ve egzersiz esnasında denge kontrolü ve güvenlik amacı ile tasarlanmıştır. Yerinden kolayca çıkarılıp takılabilir. Ani denge kaybı veya duruş kolaylığı için düşünülmüştür.

• 5. MERDİVEN

İsveç merdiveni veya sarkınma merdiveni olarak da tabir edilen merdiven, bir çok egzersizin yapılmasına izin verdiği gibi, terapistler tarafından fizik tedavi enstrümanı olarak da kullanılabilir. Ahşaptan imal edilmiştir, sarkınma, barfiks, streching için gerekli bölümleri barındırır

• 6. PARALEL BARLAR

Sistemin üst bölümünde paralel olarak monte edilmiş alüminyum barlardan oluşur. Dayanıklı ve sağlam yapıya sahip olup sarkınma, yukarı yönlü hareketler vb... bir çok bar egzersizleri yapılabilir, yaratılabilir. Pilates egzersizleri için de ideal olabilir.

• 7. DİĞER BARLAR

“Tarzan” veya “Monkey Barı” olarak da nitelendirilen barlar, sistemin tepe bölümünde birbirine paralel olarak yerleştirilmiş alüminyum barlardan oluşur. Dayanıklı ve sağlam yapıya sahip olup sarkınma, yukarı yönlü hareketler, inversiyon vb... bir çok bar egzersizleri yapılabilir, yaratılabilir.

• 8. ELASTİK TUBİNG LASTİKLER

Paletlerle birlikte koordineli olarak kullanımını ve dirençli salınımı sağlayan farklı renk ve dirençlerde elastik lastiklerden oluşan sistemdir. Elastik lastikler sistemin yan bölümlerini tamamen çevrelediği gibi boyutları da kullanılan yardımcı aksesuarlar ile birlikte ekipmanda yer alan kanallar vasıtası ile kolaylıkla ayarlanabilir. Elastik lastikler ile çekme ve itme, dirençli ve mukavemetli bir hareket yapısı oluşturulur.

• 9. MAT’LAR

Mat lar “Araba” bölümünün tamamen veya kısmen kapatılarak uygun zemin üzerinde fiziksel aktivite yapılmasını sağlar. Mat üzerinde yapılan egzersiz çalışmalarınıza uygundur.

• 10. ZEMİNE GÖRE AYARLANABİLİR AYAKLAR

Zemin ayakları, düz olmayan zeminlerde de hareket kabiliyetinizi kısıtlamadan ekipmanın düz durmasını sağlar.

• 11. MEDYA

Sistem kullanımını kolaylaştırmak, sistemde yapılabilecek egzersizlere örnek oluşturmak, sisteme kullanıcının adaptasyonunu sağlamak, üyelik altyapısına sahip olan ve üyelik esasına dayalı egzersiz programı seçimi veya yönlendirme yapabilen web tabanlı bir yazılımdır. Bir web sayfası olarak tasarlanan yazılım www.utafit.net alanından hizmet sağlamaktadır. Internet bağlantısı gerekmektedir.

Static Squat Sprint Run 30 sn.

Basic Jump 30 sn.

Tire Resistence Squat

High Body Jogging

Sumo Jump

Body Ahead Calf Rise

Squat One Arm Shoulder Press

Basic Squat and Calf Raise Mix

Static squat Tire Hold Sprint Run

Lunge Latheral Down Raise

Standing Side Lateral Rear Atract

Static Lunge Position Tire Middle Row

Static High Squat Position Jump Rise

Static Squat Two Leg Printing Down

One Arm Press and One Arm Row

Tire Cross Over

One Arm Chest Press

Plank and Side Plank

Static lunge

Mountain Climbing

Segittal Plane Cross Tire Pull Down

Squat Tire Shoulder Press

Static Squad Shoulder Press

Tire Shoulder press

Squat with tire

Static Squat Sprint Run 30 sn.

Basic Jump 30 sn.

Tire Resistence Squat

Static High Squat Position And Jump Rise

Online Satış Kullanım Kılavuzu Online Katalog Online Katalog İletişim